![](https://www.apirotan.gr/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0058-1.jpg)
I.N. Θεοφανείων Τιμίου Προδρόμου και Αγίας Αναστασίας Φαρμακολύτριας Λαγκαδάς Θεσσαλονίκης
Το 2017 μας ανατέθηκε από τον αοίδιμο Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Λαγκαδά, Λητής και Ρεντίνης Κυρό Ιωάννη ο εξοπλισμός του Ιερού Ναού Θεοφανείων Τιμίου Προδρόμου και Αγίας Αναστασίας Φαρμακολύτριας στον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης. Αντί κεντρικού πολυελαίου (ως είθισται) τοποθετήθηκαν τέσσερις διώροφοι πολυέλαιοι περιμετρικά του τρούλου.